Forum o muzyce, kulturze metalowej i nie tylko


#1 2008-08-18 20:06:03

KoNr

Administrator

3056784
Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 20
WWW

Eluveitie

Eluveitie - szwajcarski zespół folkmetalowy. Ich muzyka to celtycki pagan-folk metal z wpływami melodic death metal. Grupa powstała w 2002 roku. Pierwszy minialbum, Vên, ukazał się w 2003. W 2006 ukazał się pierwszy album zatytułowany Spirit. W 2007 grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast. Pierwsza płyta wydana przez nowego wydawcę (Slania) została wydana w lutym 2008.

Muzycy wykorzystują obok gitar elektrycznych, basowych i perkusji także tradycyjne, ludowe instrumenty. Teksty w zdecydowanej większości śpiewane są w wymarłym, starożytnym języku galijskim.



Członkowie 
Merlin Sutter - perkusja, urodzony 21.09.1986 w Zurychu, w Szwajcarii, gra również w Morrigu, jest muzykiem sesyjnym na koncertach grup: Forest of Fog oraz Der Eremit;
Siméon Koch - gitara
Chrigel Glanzmann - wokal, mandola, gwizdki, fujarka, gaita (instrument zbliżony do fletu), gitara akustyczna, bodhrán
Meri Tadic - skrzypce, wokal (ur. 1982 w Turgowii, w Szwajcarii), jest również członkiem zespołu Irij, muzykiem sesyjnym grupy muzycznej Divina Commedia oraz byłym członkiem Brana Keterna.
Ivo Henzi - gitara elektryczna
Anna Murphy - lira korbowa, wokal, urodzona 10.08.1989 w Lucernie, w Szwajcarii

Byli członkowie
Linda Suter - skrzypce
Sarah Kiener - lira korbowa
Dani Fürer - gitara
Dide Marfurt - lira korbowa
Beni - perkusja
Sevi Binder - wokal
Sevan Kirder - kobza, flet, gwizdki; wokal
Rafi Kirder - gitara basowa, wokal

Dyskografia  [edytuj]
Vên - 2003 (ponownie wydany w 2004)
Spirit - 2006
Slania - 2008
Evocation I - The Arcane Dominion - 2008 (akustycznie)
Evocation II - Visions (maksi singel) - 2008 (akustycznie


Chociaż tak naprawdę słyszałem tylko 3 utwory tej grupy, ich muzyka dosłownie mnie urzekła! Zawsze lubiłem folk metal, ale takiego czegoś jeszcze nie słyszałem! Miodzio ;].

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.malaguti.pun.pl www.geografia1991ug.pun.pl www.metin3birth.pun.pl www.brotherhoodofsteel.pun.pl www.gram24.pun.pl